Шампионати

Архив на шампионатите в България и някои международни първенства в периода 2002-2010


2010
Купа Бушидо, Русе| 12,13 Юни
  • Мъже:
  • 1. Йордан Ангелов
  • 2. Еленко Тодоров
  • 3. Любимир Сагаев
  • 3. Андрей Андреев
  • Юноши/Девойки:
  • 1. Александър Димитров
  • 2. Янчо Янчев
  • 3. Христиан Великов
  • 3. Иво Янков
  • Отборно:
  • 1. "Бушидо" Русе
  • 2. "Ронин" Варна
  • 3. "Кеншин" Бургас
  • 3. "Мусо" София - отбор А
  • Боен дух: Дениз Мишев
Държавен шампионат I ранг, Габрово| 17,18 Април
  • Мъже:
  • 1. Йордан Ангелов
  • 2. Георги Нешев
  • 3. Мартин Димитров
  • 3. Александър Иванов
  • Юноши/Девойки:
  • 1. Александър Драев
  • 2. Янчо Янчев
  • 3. Ив Иванов
  • 3. Иво Янков
  • Жени:
  • 1. Валя Панева
  • 2. Самуила Благоева
  • 3. Галя Алипиева
  • 3. Милена Ангелова
  • Отборно:
  • 1. "Мусо" София - отбор А
  • 2. "Кеншин" - "Айки"
  • 3. "Мусо" София - отбор Б
  • 3. "Ронин" Варна
  • Боен дух: Владимир Георгиев, Евгения Добрева, Самуила Благоева
Млади надежди, София | 13-ти февруари
  • Категория "Кихон":
  • 1. Евгения Добрева
  • 2. Георги Припорски
  • 3. Дениз Минев
  • 3. Калоян Георгиев
  • Категория "Шиай":
  • 1. Владимир Мариновски(Мусо)
  • 2. Валя Панева(Мусо)
  • 3. Александър (Ронин)
  • 3. Андрей Станев(Мусо)
2009
Държавен шампионат II ранг, Варна | 24-ти ноември
  • Юноши/девойки:
  • 1. Александър Драев(Шумен)
  • 2. Александър Димитров(Кеншин)
  • 3. Янчо Янчев(Шумен)
  • 3. Борислав Йосифов(Ронин)
  • Жени:
  • 1. Боряна Тренчева(Мусо)
  • 2. Петя Кожухарова(Мусо София)
  • 3. Валя Панева(Мусо)
  • 3. Божана Колева(Ронин)
  • Мъже:
  • 1. Любомир Сагаев(Мусо)
  • 2. Мартин Димитров(Мусо)
  • 3. Владимир Мариновски(Мусо)
  • 3. Янчо Янчев(Кеншин)
  • Отборно:
  • 1. Клуб “Кеншин” – Бургас
  • 2. Клуб “Бушидо” А – Русе
  • 3. Клуб „Мусо“ С – София
  • 3. Клуб “Ронин” – Варна
III-та Балканска Купа, Охрид, Македония | 3, 4 Октомври
  • Мъже/жени индивидуално:
  • 1. Vitomir Kоmarcevic (Сърбия)
  • 2. Branko Borota (Сърбия)
  • 3. Йордан Ангелов (България)
  • 3. Alexandar Suznjevic (Сърбия)
  • Младежи 16г. индивидуално:
  • 1. Uros Bobic (Сърбия)
  • 2. Александър Драев (България)
  • 3. Янчо Янчев (България)
  • 3. Bogdan Lutovac (Сърбия)
  • Отборно класиране:
  • 1. Сърбия А
  • 2. Сърбия Б
  • 3. България Б
  • 3. Румъния А
Държавен шампионат I ранг, Шумен | 9-ти май
  • Юноши/девойки:
  • 1. Янчо Янчев(Кеншин)
  • 2. Александър Димитров(Кеншин)
  • 3. Александър Драев(Шумен)
  • 3. Мария Методиева(Бушидо)
  • Жени:
  • 1. Боряна Тренчева(Мусо)
  • 2. Валя Панева(Мусо)
  • 3. Нура-Даян Аббас(Мусо)
  • 3. Деница Ганева(Кеншин)
  • Мъже:
  • 1. Еленко Тодоров(Бушидо)
  • 2. Момчил Кръстев(Ронин)
  • 3. Любомир Сагаев(Мусо)
  • 3. Петър Станков(Мусо)
  • Отборно:
  • 1. Клуб Мусо София
  • 2. Клуб Бушидо Русе
  • 3. КК Шумен
  • 3. Кеншин Бургас
Купа \
  • Мъже/жени индивидуално:
  • 1. Георги Нешев (Мусо)
  • 2. Любомир Сагаев (Мусо)
  • 3. Методи Методиев (Бушидо)
  • 3. Петьо Георгиев (Шумен)
  • Младежи 18 г.:
  • 1. Александър Драев (Шумен)
  • 2. Явор Попов(Бушидо)
  • 3. Ив Иванов (Шумен)
  • 3. Янчо Янчев (Кеншин)
  • Отборно класиране:
  • 1. Клуб „Мусо“ – София
  • 2. Клуб „Бушидо“ – Русе
  • 3. Клуб „Ронин“ – Варна
  • 3. Клуб „Мусо“ Б – София
2008
Държавен шампионат  София II-ранг | 24, 25 Октомври
  • Деца/младежи:
  • 1. Александър Драев (Шумен)
  • 2. Иван Иванов(Бушидо Русе)
  • 3. Янчо Янчев(Клуб Кеншин Бургас)
  • Жени:
  • 1. Боряна Тренчева(Мусо София)
  • 2. Валя Панева(Мусо София)
  • 3. Бойка Тодорова(Ронин Варна)
  • 3. Петя Карабашева(Кеншин Бургас)
  • Мъже:
  • 1. Мартин Димитровв(Мусо София)
  • 2. Любомир Сагаев(Мусо София)
  • 3. Йордан Ангелов(Кеншин Бургас)
  • 3. Еленко Тодоров(Бушидо Русе)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб “Бушидо” – Русе
  • 3. КК Шумен, Клуб "Ронин" Варна
II-ра Балканска Купа, Волос, Гърция | 26, 27 Септември
  • Мъже/жени индивидуално:
  • 1. Любомир Сагаев (България)
  • 2. Йордан Ангелов (България)
  • 3. Александър Драев (България)
  • 3. Dejan Djuraskovic (Черна Гора)
  • Отборно класиране:
  • 1. Черна Гора
  • 2. България
  • 3. Македония
  • 3. Гърция
Държавен шампионат I-ранг, Варна | 19-ти април
  • Младежи до 18 години:
  • 1. Александър Драев (Шумен)
  • 2. Божана Колева(Ронин Варна)
  • 3. Ив Иванов(КК Шумен)
  • 3. Борислав Йосифов(Ронин Варна)
  • Мъже/жени:
  • 1. Любомир Сагаев(Мусо)
  • 2. Йордан Ангелов(Кеншин)
  • 3. Калин Терзиев(Мусо)
  • 3. Валентин Тенев(Кендо Пловдив)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб “Бушидо” – Русе
  • 3. КК Шумен, Клуб "Ронин" Варна
Купа \
  • Младежи до 18 години:
  • 1. Александър Драев (Шумен)
  • 2. Петър Петров (Шумен)
  • 3. Божана Колева (Ронин)
  • Мъже/жени:
  • 1. Любомир Сагаев(Мусо)
  • 2. Петър Станков(Мусо)
  • 3. Георги Нешев(Мусо)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб „Ронин“ Варна
  • 3. Клуб „Бушидо“ Русе
2007
Купа на България, Пловдив | 3, 4 Ноември
  • Младежи 16-18 години:
  • 1. Мартин Димитров (Мусо)
  • 2. Петър Петров (Шумен)
  • 3. Коев (Ронин)
  • 3. Асен Шарков (Мусо)
  • Мъже/жени:
  • 1. Георги Нешев (Мусо)
  • 2. В.Тенев (Пловдив)
  • 3. Л.Сагаев (Мусо)
  • 3. М.Методиев (Бушидо)
  • Деца до 15 г.:
  • 1. Янчо Янчев (Кеншин)
  • 2. Александър Драев (Шумен)
  • 3. Александър Станчев (Шумен)
  • 3. Ив Ванов – (Шумен)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Кеншин“ Бургас
  • 2. Клуб „Мусо“ София
  • 3. Клуб „Кендо“ Пловдив
  • 3. Клуб „Мусо“ София 2
Държавен шампионат, София | 5-ти май
  • Младежи 16-18 години:
  • 1. Мартин Димитров(Мусо, София)
  • 2. Петър Петров(КК Шумен)
  • 3. Асен Шарков(Мусо, София)
  • 3. Владимир Мариновски(Мусо)
  • Мъже/жени:
  • 1. Любомир Сагаев(София)
  • 2. Еленко Тодоров(Русе)
  • 3. Никита Никитов(Русе)
  • 3. Неделин Господинов(Харманли)
  • Боен дух: Веселина Тодорова
  • Деца до 15 г.:
  • 1. Александър Драев(Шумен)
  • 2. Янчо Янчев(Кеншин, Бургас)
  • 3. Божана Колева(Ронин, Варна)
  • 3. Камен Балков(Русе)
  • Боен дух: Красимир Коев
  • Отборно:
  • 1. Сборен отбор
  • 2. Мусо 1, София
  • 3. Бушидо Русе
  • 3. Шумен
Купа \
  • Младежи 16-18 години:
  • 1. Янчо Янчев(Кеншин, Бургас)
  • 2. Александър Драев(Шумен)
  • 3. Мартин Димитров(Мусо, София)
  • 3. Петър Петров(Шумен)
  • Мъже/жени:
  • 1. Георги Нешев(Мусо, София)
  • 2. Недялко Овчаров(Ямбол)
  • 3. Мартин Димитров(Мусо, София)
  • 3. Петър Станков(Мусо, София)
  • Деца до 15 г.:
  • 1. Янчо Янчев(Кеншин, Бургас)
  • 2. Александър Драев(Шумен)
  • 3. Божана Колева(Ронин, Варна)
  • 3. Красимир Коев(Ронин, Варна)
  • Боен дух: Мария Методиева(Шудокай, Русе)
  • Отборно:
  • 1. Шудокай, Русе
  • 2. Мусо, София
  • 3. Ронин, Варна
  • 3. Шумен
2006
Купа на България, Варна | 28-ми октомври
  • Младежи 16-18 години:
  • 1. Асен Шарков
  • 2. Петър Петров (Шумен)
  • 3. Мартин Димитров
  • Мъже/жени:
  • 1. Александър Арабаджийски (Мусо)
  • 2. Методи Методиев (Бушидо)
  • 3. Калин Терзиев (Мусо)
  • Деца до 15 г.:
  • 1. Александър Драев (Шумен)
  • 2. Янчо Янчев (Кеншин)
  • 3. Калин Караденизов (Кеншин)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Бушидо“ Русе
  • 2. Клуб „Мусо“ София
  • 3. Клуб „Кеншин“ Бургас
Държавен шампионат, Шумен | 3-ти юни
  • Мъже/жени:
  • 1. Еленко Тодоров (Бушидо)
  • 2. Иван Иванов (Бургас)
  • 3. Георги Нешев (Мусо)
  • Деца до 15 г.:
  • 1. Янчо Янчев (Бургас)
  • 2. Александър Драев (Шумен)
  • 3. Калин Караденизов (Бургас)
  • 3. Чавдар Мутафов (Русе)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб „Бушидо" Русе
  • 3. СК Кендо – Пловдив
2005
Купа на България, Пловдив | 16-ти ноември
  • Индивидуално:
  • 1. Йордан Ангелов (Кеншин Бургас)
  • 2. Иван Иванов (Кеншин Бургас)
  • 3. Еленко Тодоров (Кеншин Бургас)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб „Кеншин“ Бургас
  • 3. Клуб „Бушидо“ Русе
Държавен шампионат, София | 1-ви април
  • Индивидуално:
  • 1. Александър Арабаджийски (Мусо София)
  • 2. Георги Нешев (Мусо София)
  • 3. Йордан Ангелов (Кеншин Бургас)
  • Отборно:
  • 1. Клуб „Мусо“ София
  • 2. Клуб „Бушидо“ Русе
  • 3. Клуб „Кеншин“ Бургас
2004
Отборен шампионат, Габрово | 6-ти ноември
  • Класиране:
  • 1. Клуб "Мусо" София
  • 2. Клуб "Бушидо" Русе
  • 3. Клуб "Мусо 2" София
Купа на България, Русе | 22-ри март
  • Класиране:
  • 1. Mihai Luka
  • 2. Mihai Dutescu
  • 3. Александър Арабаджийски
2003
Отборен шампионат, Габрово | 9-ти ноември
  • Класиране:
  • 1. Клуб "Мусо" София
  • 2. Клуб "Бушидо" Русе
  • 3. Клуб "Айки" Габрово
Държавен шампионат, Пловдив | 3-ти май
  • Класиране:
  • 1. Георги Нешев - "Мусо" София
  • 2. Еленко Тодоров - "Бушидо" Русе
  • 3. Владимир Георгиев - "Айки" Габрово
2002
Отборен шампионат, Русе| 26 Октомври
  • Класиране:
  • 1. IKKADA – Букурещ
  • 2. Клуб "Мусо" София
  • 3. Клуб "Бушидо" Русе
Държавен шампионат, София | 11-ти май
  • Класиране:
  • 1. Александър Арабаджийски - "Мусо" София
  • 2. Еленко Тодоров - "Бушидо" Русе
  • 3. Велизар Димитров - "Бушидо" Русе